Banka ve Kredi Rehberi
Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak? Maaşlar Hangi Tarihlerde Yatar?
Yazar: - 03 Ağustos 2019
213
0

Yeni yılın gelmesi ile birlikte vatandaşların geçimlerini sürdürmeleri için büyük önem taşıyan maaşlarına getirilecek olan zamlar konuşulmaya başlandı. Emeklilerin ve çalışanların maaşlarına getirilecek olan zam oranları, TÜİK’ in açıklamakta olduğu altı aylık enflasyon oranına göre belirlenmektedir. Emekliler ve memurların maaşlarına getirilecek olan zam oranının 10.69 olmasına karar kılındı. Emeklilerin ve çalışan kişilerin maaşlarına getirilen bu zam oranı ile birlikte daha yüksek tutarlarda maaş almaya başlayacaklar fakat maaşlarını ne zaman almaya başlayabilecekler?

Çalışan memurların maaşları her zamanki gibi ayın 15’ inde hesaplarına yatırılacak olduğu için ayın 15. günü banka hesabını kontrol eden memurlar, maaşlarının zamlı bir şekilde yatırılmış olduğunu göreceklerdir.

Emekli maaşlarına gelinecek olursa, emekli kişilerin tahsis numaralarına göre belirlenmekte olan maaş yatış günleri yine zamlı maaşlarda da uygulanmaya devam edecektir. Yani emekli kişilerin tahsis numaraları hangi güne denk geliyorsa o gün emekli maaşlarını banka hesaplarında görebileceklerdir.

Tahsis Numaralarının Son Rakamına Göre Maaşların Yatması
4A SSK’ lıların emekli maaşlarının banka hesaplarına yatacak olduğu tarih, tahsis numaralarının son rakamına göre belirlenmektedir.

 • Emekli kişilerin emeklilik tahsis numaralarının son hanesi 0 olan kişiler ayın 26’ sında aylıklarını alabileceklerdir.
 • Tahsis numarasının son hanesi 1 olan kişiler her ayın 21’ inde aylıklarını alabileceklerdir.
 • Tahsis numarasının son rakamı 2 olan kişiler ayın 25’ inde emekli maaşlarını hesaplarında görebileceklerdir.
 • Emeklilik tahsis numarasının son rakamı 3 olan kişiler her ayın 20’ sinde emekli maaşlarını banka hesaplarında göreceklerdir.
 • Tahsis numarasının son hanesi 4 olan emekli kişiler, ayın 24’ ünde emekli maaşlarını banka hesaplarında çekebileceklerdir.
 • Tahsis numarasının son rakamı 5 olan kişiler her ayın 19. gününde emekli maaşlarını banka hesaplarından çekebileceklerdir.
 • Emeklilik tahsis numarasının son hanesi 6 olan emekli kişiler, ayın 23. gününde emekli maaşlarını banka hesaplarından çekebileceklerdir.
 • Emekli tahsis numarasının son rakamı 7 olan kişiler ayın 18’ inde banka hesaplarından emekli maaşlarını çekebileceklerdir.
 • Tahsis numarasının son rakamı 8 olan kişiler, ayın 22. gününde banka hesaplarında yeni yatan emekli maaşlarını görebileceklerdir.
 • Emeklilik tahsis numarasının son hanesi 9 olan emekli vatandaşlar, ayın 17. gününde banka hesaplarından emekli maaşlarına ulaşabileceklerdir.

Bağkur Emeklilerinin Maaşları Ne Zaman Yatacak?
SSK’ lılarda olduğu gibi Bağ-Kur’ lularda da emekli maaşlarını alış tarihleri, emeklilik tahsis numaralarının son hanesine göre belirlenmektedir. Bu günlerin cumartesi gününe deng gelmesi durumunda ödemeler Cuma gününden gerçekleştirilir. Bu günlerin Pazar gününe denk gelmesi halinde de ödemeler bir sonraki gün olan Pazartesi günü gerçekleştirilir.

 • Tahsis numarasının son hanesi 0 ve 2 olan emekli kişiler ayın 28’ inde emekli maaşlarını çekerler.
 • Tahsis numarasının son hanesi 1, 3 olan kişiler, ayın 26’ sında emekli maaş ödemelerini alabilirler.
 • Tahsis numarasının son rakamı 4, 6, 8 olan kişiler maaşlarını ayın 27. gününde banka hesaplarından çekebilirler.
 • Tahsis numarasının son hanesi 5, 7 ve 9 olan kişiler de emekli maaşlarını ayın 25. gününde banka hesaplarından çekebilirler.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ