Banka ve Kredi Rehberi
Bankaların Şikayet Hatları
Yazar: - 15 Ağustos 2019
1.952
0

Banka Şikayet Hatları: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası, Şekerbank, TEB, İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, QNB Finansbank ve HSBC şikayet hatları. İster telefon üzerinden şikayetinizi yapın ister şikayet iletişim formu üzerinden.

Bankalarla yürütülen işlemler banka müşterilerinin hayatlarını çoğu zaman kolaylaştırsa ve kendilerine daha fazla zaman ayırmalarını sağlasa da bazı durumlarda bankalarla olan işlemlerden ya da bir banka çalışanından kaynaklanan sorunların giderilmesi için çeşitli yollar mevcuttur.

BDDK Şikayet; Bankalarla yürütülen işlemlerin tümünün parayla ilişkili olması, bu işlemlerde gerçekleşecek en küçük hatadan bile kötü şekilde etkilenilmesine yol açacaktır. Herhangi bir sorun yaşanması durumunda sorunun bildirilmesi gereken yer arayışı başlar ve banka müşterilerinin aklına ilk olan Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu gelir. Aslında bu kuruma başvurmadan önce bankanın kendi iletişim kanallarını kullanmak kişilerin daha az sürede daha hızlı sonuç almalarını sağlayabilir.

Aşağıda bankalar ve bankaların iletişim numaraları yer almaktadır. Kişilerin Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu gibi kurumlara yapacakları şikayetler öncesinde bankaların kendi içinde çözüm aramaları daha doğru olacaktır.

Ziraat Bankası Şikayet

Ziraat Bankası Şikayet

Ziraat Bankası Şikayet
0850 220 00 00 ve 444 00 00 numaralarını kullanarak Ziraat Bankası yetkilileriyle dilendiği zaman iletişim kurulabilmektedir. Aynı zamanda bbanka internet sayfasında yer alan şikayet formu eksiksiz şekilde doldurulup gönderildiği taktirde banka yetkilileri kısa süre içinde şikayet sahiplerine geri döneceklerdir. Ziraat Bankası şikayet formu için buraya tıklayınız.

HalkBank Şikayet
Müşterileriyle diyaloğunu iyi kalitede tutmaya özen gösteren bankalardan olan Halk Bankası, müşterilerinden gelen bildirimleri iyi bir şekilde değerlendirerek hızlı geri dönüşlerde bulunmaktadır. Bankadan alınan hizmetlerden yada alınamayan hizmetlerden doğan tüm sorunlar için 0850 222 0 400 numaralı telefon ve 444 0 400 nolu telefonlar aranarak bankaya iletilebilir.

Halkbank E-Posta İle Yazılı Şikayet: dialog@halkbank.com.tr isimli mail adresi üzerinden yaşanan sorunların detaylı şekilde anlatıldığı bir mail gönderilerek ya da bankanın internet sitesinde yer alan şikayet formu doldurulduğunda da banka yetkilileri kısa süre içerisinde geri dönüş yapacaklardır. Halkbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

Vakıfbank Şikayet
0850 222 0 724 nolu telefonla ulaşılarak yaşanan sorunların kısa sürede sonuca ulaştırılabileceği bir bankadır VakıfBank. Bu seçenek dışında bankanın internet sitesinde yer alan şikayet formunun şikayeti en ince detayına kadar anlatılarak gönderilmesi üzerine de banka yetkilileri kısa süre içerisinde geri dönüş yapacaklardır. İletişim bilgileri için telefon numarası ve mail adreslerinin doldurulması atlanmamalıdır. Vakıfbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

Akbank Şikayet

Akbank Şikayet

Akbank Şikayet
Akbank müşterilerinin kendi başlarına üstesinden gelemedikleri sorunları banka çalışanlarıyla beraber aşmak için 7/24 kullanabilecekleri iletişim kanalları mevcuttur. 0850 222 25 25 ya da 444 25 25 nolu telefonlar aranarak banka ile iletişime geçilebilir ve banka ile alakalı yaşan sorunlara kısa sürede sonuç bulunması sağlanabilir.

Aynı zamanda kişilerin internet üzerinden ulaşabilecekleri ve şikayet, önerilerini iletebilecekleri formlar bulunmaktadır. Bu formlar detaylı şekilde doldurulup sistem üzerinden gönderilirse banka yetkilileri kısa sürede ellerinde bir sonuçla müşterilerine dönüşte bulunacaklardır. hizmet@bilgi.akbank.com isimli mail adresine gönderilecek maillerle de yaşanan sorunlar kısa süre içerisinde sonuca ulaşacaktır. Akbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

Garanti Bankası Şikayet
Garantili kişilerin bankayla alakalı yaşadıkları sorunlarını anlatabilecek ve sonuç bulabilecekleri, 7/24 iletişime geçebilecekleri yardımcıları vardır. 0850 222 03 33 ya da 444 03 33 nolu numaraları arayarak banka çalışanlarıyla iletişime geçilir ve sorunların çözümü için çalışmaya başlanır.

Aynı zamanda bankanın ersaglayici@garanti.com.tr isimli mail adresine gönderilecek olan maillere de banka yetkilileri tarafından kısa sürede dönüş yapılmaktadır. Bunun yanında banka müşterileri, öneri ve şikayetlerini iletebilecekleri online form bulunmaktadır. Garanti Bankası şikayet formu için buraya tıklayınız.

Şekerbank Şikayet
Kredi ya da bankamatik kartının kaybolması gibi acil durumlarda ve banka ile alakalı yaşanan herhangi bir sorunda, kısa sürede sonuca ulaşmak için bankanın müşterileri hizmetine sunduğu 0850 222 78 78 ve 444 78 78 nolu telefonlar aranabilir.

Aynı zamanda bankanın backoffice@sekerbank.com.tr mail adresine gönderilecek olan ve bankanın internet sitesinde yer alan dilek ve şikayet formunun detaylı şekilde doldurulup sistem üzerinden gönderilmesiyle banka ve banka çalışanları, kişilerin sorunlarına çok kısa süre içerisinde çözüm üretip geri dönüş yapacaklardır. Şekerbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

TEB Şikayet
Banka, müşterilerinin kendileriyle 7/24 iletişim halinde olmaları ve herhangi bir sorunla karşılaştıklarında bu sorunlardan çok kısa süre içerisinde kurtulmaları için 0850 200 06 66 nolu numarasıyla hizmet sunumuna devam etmektedir. Bankanın internet sitesinde iletişim bölümü altında yer alan dilek ve şikayet formuyla da dileyen banka müşterileri, banka ile ilgili konu hakkında iletişime geçebilirler. TEB şikayet formu için buraya tıklayınız.

İş Bankası Şikayet
Türkiye’nin en köklü bankalarından olan İş Bankası, müşterileriyle iletişimini en üst seviyede tutmak ve onların yaşayabileceği herhangi bir sorunda ivedi biçimde çözüm üretme ve çözümleri uygulama amaçlı 7/24 ulaşılabilen 0850 724 0724 nolu numarayla hizmet vermektedir. Aynı zamanda bankanın genel müdürlük personel şikayet hattı 0212 316 04 04 nolu telefon numarasıdır.

Bankanın internet sitesinde yer alan dilek ve şikayet formu, detaylı şekilde doldurularak sistem üzerinden bankaya iletilir ve banka çalışanları çözüm önerileriyle kısa süre içerisinde dönüşte bulunurlar. İş Bankası şikayet formu için buraya tıklayınız.

Yapı Kredi Şikayet
Yapı Kredi’ li kişiler, 444 0 444 nolu numaradan bankalarına 7/24 ulaşabilmektedirler. Bir sorunla karşılaşmış ve sorunlarına çözüm arayan Yapı Kredi müşterileri bankalarının internet sitesinde yer alan iletişim sekmesinden ulaşabilecekleri, dilek ve şikayet formunu detaylı şekilde doldurarak yine aynı pencereden bankalarına gönderebilmektedirler. Yapı Kredi Bankası şikayet formu için buraya tıklayınız.

Denizbank Şikayet

Denizbank Şikayet

Denizbank Şikayet
Kayıp ve çalıntı kart bildiriminden banka personelinden kaynaklanan sorunlara varıncaya kadar bankayla iletişim kurmak amaçlı 444 08 01 nolu numara aranabilmektedir. Resmi Denizbank sitesinden ulaşılabilecek şikayet formu doldurulup aynı pencere üzerinden bankaya iletilirse banka kısa süre içerisinde geri dönüş yapacaktır. Denizbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

QNB Finansbank Şikayet
Müşterilerine sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırmak ve oluşabilen sorunlara kısa sürede çözüm üretebilmek için Finans Bankası, 0850 22 09 00 nolu telefonlarını müşterileri hizmetine sunmaktadır. Finansbanklı kişilerin bankalarının internet sitesi üzerinden ulaşabilecekleri dilek ve şikayet formlarıyla da yaşadıkları sorunları bankaya iletebilmeleri mümkündür. QNB Finansbank şikayet formu için buraya tıklayınız.

HSBC Şikayet
HSBC’ li kişilerin bankalarıyla gece gündüz demeden iletişim kurmalarında kullanacakları çeşitli kanallar mevcuttur. 0850 211 0 114 nolu müşteri hizmetleri numarası aranarak yaşanan sorunlara kısa süre içerisinde çözüm üretilebilecek ya da bankanın resmi internet sitesinden ulaşılabilecek dilek ve şikayet dilekçesi doldurularak aynı pencereden bankaya iletilebilecektir. HSBC şikayet formu için buraya tıklayınız.

Bankalara Yapılan Şikayet Sonucunda Sonuç Alınmazsa Ne Olacak?
Bankalara yapılan şikayetler sonunda buralardan olumlu herhangi bir sonuç alınamadıysa kişiler, Tüketicinin Korunması Kanunu korumasında olduklarını bilmelidirler. İlçelerdeki tüketici hakem heyetlerine, Türkiye Bankalar Birliği’ ne başvuruda bulunabililrler.

Banka Hakem Heyeti Şikayet: Hakem heyetlerine yapılan başvurularda kişilerin şikayet dilekçelerini eksiksiz şekilde doldurmaları ve şikayetlerinin tam olarak ne olduğunu tanımlamaları, çözüme ulaşabilmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne çeşitli yollardan ulaşmak mümkündür. 0850 222 28 22 nolu telefondan; 0212 281 09 46 faks numarasından, ve TBB’ nin internet sitesinden ulaşılabilecek olan (www.tbb.org.tr/tr/tuketiciler-icin/musteri-sikayetleri-hakem-heyeti/basvuru-formu/304) şikayet formunda da bankalar hakkında şikayette bulunulabilmektedir.

İlgili Konular